Actueel / Zorg

Faciliterend leiderschap sleutel tot succes

17-04-2025 < 1 minuutAnnouck de Boer en Tapasya Vreeken

In een tijd waarin ziekenhuizen voor steeds grotere uitdagingen staan, is leiderschap belangrijker dan ooit. Hoe ga je als bestuurder om met complexe transities, regionale samenwerking, personele krapte en veranderende patiëntbehoeften?

Ina Kuper (Isala) en Peter-Willem van Lindenberg (Franciscus), navigeren dagelijks door complexe transities. Zij delen openhartig hoe zij sturen op verandering, lastige beslissingen nemen en zorgen voor een toekomstbestendige zorgorganisatie. Wat hen verbindt is hun overtuiging dat faciliterend leiderschap dé sleutel is tot succesvolle transformatie.

In het interview delen zij hun persoonlijke lessen, ervaringen en inzichten over hoe zij ruimte geven aan professionals, omgaan met weerstand en koers houden in een veranderende wereld. Benieuwd naar hun visie en praktijkervaring? Lees het volledige interview op Zorgvisie:

Bestuurders Isala en Franciscus: faciliterend leiderschap is sleutel tot succes

Ziekenhuisbestuurders Ina Kuper (Isala) en Peter-Willem van Lindenberg (Franciscus) navigeren dagelijks door complexe transities. In dit interview delen ze openhartig hoe zij sturen op verandering, lastige beslissingen nemen en zorgen voor een toekomstbestendige zorgorganisatie. Hun visie: faciliterend leiderschap maakt het verschil.

Meer weten?

Wil je verder praten naar aanleiding van het interview op Zorgvisie? Neem dan contact op met Annouck de Boer of Tapasya Vreeken.

Meer lezen?

Lees meer over het ziekenhuis van morgen.

Bekijk alle artikelen
Artikel

Ziekenhuiszorg zal drastisch veranderen voor zowel patiënten als medewerkers

11-10-2018 2 minuten
Lees meer
Artikel

Ziekenhuizen: schiet eens op met samenwerken!

13-01-2020 2 minuten
Lees meer
Artikel

“Ziekenhuis van Morgen leeft niet bij artsen en verpleging”

25-02-2019 3 minuten
Lees meer
Onderzoek en publicatie

Bestaande ziekenhuiscapaciteit ook in de toekomst nodig

24-06-2021 < 1 minuut
Lees meer
Artikel

Morgens helpt Bravis bij traject ‘Ons ziekenhuis van morgen’

27-10-2020 < 1 minuut
Lees meer
Artikel

Morgens helpt bij optimalisatie capaciteit en patiëntenplanning MDL-centrum IJsselland Ziekenhuis

20-05-2021 < 1 minuut
Lees meer
Onderzoek en publicatie

Onderzoek het ziekenhuis van morgen, editie 2

30-11-2023 3 minuten
Lees meer